Sedací soupravy

Trendy v nábytku pro rok 2022

Techniky čalounění se v průběhu let zlepšily a pohovky nyní přicházejí v mnoha různých stylech. Průmyslová technologie usnadnila čalounění a pružiny byly poprvé vynalezeny v 50. letech 19. století. Dnešní sedací soupravy mají obecně pružiny, které rovnoměrně rozkládají váhu. Vynález šicího stroje v devatenáctém století také urychlil proces čalounění. Bez šicího stroje byste nebyli schopni vyrobit welting, designovou techniku, která pomáhá polštářům a pohovkám vypadat co nejlépe.

Pohovka může doplňovat nebo kontrastovat se stylem vašeho domova a je skvělým místem pro vystavení polštářů. Slouží také jako uzemňovací prvek v malých místnostech. Kromě stylu je důležitým faktorem i pohodlí. Pokud chcete pořádat setkání, je skvělou volbou plyšová, vzpřímená pohovka. Podobně látková pohovka dodá místnosti funkci a pohodlí.

Při výběru pohovky je také důležité myslet na barvy. Obecně zjistíte, že neutrální barvy fungují nejlépe. Ale pokud se chcete vyjádřit, zvažte nákup pohovky v zářivých odstínech. Například červená pohovka může dodat místnosti extra šmrnc, zatímco královská modrá pohovka dodá jemné drama.

Sekce jsou také skvělou volbou pohovky. Sekce se dodávají v různých stylech a jsou skvělé pro malé i velké místnosti. Nejběžnější sekční konfigurace jsou ve tvaru L a ve tvaru U. Tradičně byly tyto pohovky primitivní, takže k popisu obou stylů se používá slovo „sekční“.

Rámy sedacích souprav jsou vyrobeny ze dřeva, i když lze použít i moderní materiály jako ocel a laminované desky. Hlavním materiálem rámu je javorové dřevo sušené v sušárně. Ruce a nohy mohou být vyrobeny z ořechového, mahagonového nebo ovocného dřeva. Čalounění může být také z bavlny, polyesteru nebo syntetických vláken.

Pokud si chcete pohovku pořídit, vyberte si takovou, která se hodí do vašeho prostoru. Standardní pohovka je velmi snadno ovladatelná v malé místnosti a může být umístěna ke zdi nebo vznášena uprostřed místnosti. Jeho průměrná délka je 86 palců a obvykle obsahuje tři podušky. V závislosti na tom, kam ji chcete umístit, se ujistěte, že je před pohovkou dostatek místa pro nohy pro postavení konferenčního stolku.

Krásné sedací soupravy můžete najít v našem novém projektu Nábytek Store

Přejít nahoru